Polska znajdzie się w zasięgu wyżu

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, południowo-zachodnia oraz centralna są w zasięgu wyżu, którego centrum znad Niemiec przemieści się nad Polskę. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajdzie się w zasięgu wyżej wspomnianego wyżu, jedynie na wschodzie początkowo zaznacza się jeszcze wpływ niżu znad Rosji. Z północnego zachodu napływa polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1020 hPa i dalej będzie rosło.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, nad morzem, a początkowo również na południowym wschodzie Polski, zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wybrzeżu możliwe słabe opady deszczu. Temp. maks. od 1 st., 2 st. na północnym wschodzie i w kotlinach górskich do 5 st. na północnym zachodzie i 6 st. miejscami nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i na północnym wschodzie początkowo umiarkowany i dość silny, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich i północnych.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie miejscami mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność od 100 m do 900 m. Temp. min. od -4 st. do -1 st., w kotlinach górskich od -7 st. do -5 st., nad morzem od 0 st. do 2 st. Wiatr słaby, zmienny, tylko na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wybrzeżu okresami słabe opady deszczu. Temp. maks. od 2 st. do 5 st., w rejonach podgórskich od 0 st. do 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W poniedziałek w Warszawie pogodnie. Temp. maks. 4 st. Wiatr umiarkowany i słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. -2 st. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni. We wtorek pogodnie. Temp. maks. 3 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj