fot. flickr.com

Polska znajdzie się w zasięgu wyżu z centrum nad Białorusią

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia oraz północno-wschodnia będzie pod wpływem niżów, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę będą kształtowały wyże. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu z centrum nad Białorusią, na zachodzie kraju zaznaczy się strefa frontu atmosferycznego. Napływać będzie chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego.

Dziś na zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na Nizinie Szczecińskiej wieczorem słabe opady deszczu, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 do 8 st. w rejonie Zatoki Gdańskiej, od 8 do 9 st. na północnym wschodzie, około 12 st. w centrum, od 16 do 17 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy ze środy na czwartek na południu i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, opady deszczu przemieszczające się od zachodu w głąb kraju, rano nad Mazurami i Mazowszem możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna wyniesie od -4 st. na Suwalszczyźnie, 0 st. na zachodnich Mazurach, Mazowszu i wschodzie Podkarpacia, od 4 do 6 st. na zachodzie. Wiatr słaby, na Wybrzeżu zachodnim umiarkowany, okresami dość silny, południowo-wschodni.

Dziś w Warszawie pogodnie. Temp. maks. 11 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 1 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadało.

RIRM/PAP

drukuj