Polska w zasięgu niżu

Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będą układy niskiego ciśnienia, jedynie Wyspy Brytyjskie, basen Morza Śródziemnego oraz centralna Rosja będą pod wpływem wyżów. Polska będzie w zasięgu niżu znad Bałtyku, stopniowo przemieszczającym się na wschód.

Z północnego zachodu na południowy wschód kraju przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny, za którym stopniowo napływać będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie zastępujące zalegające dotychczas powietrze zwrotnikowe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie ulegało wahaniom.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, na wschodzie oraz w Karpatach także burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a na południowym wschodzie kraju lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 17 st., 20 st. na północy, 20 st., 23 st. w centrum do 24 st., 27 st. na południu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, a na wybrzeżu i w czasie burz do 80 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północnym zachodzie oraz na południu możliwe niewielkie przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 9 st. do 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Nad morzem wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

W czwartek na przeważającym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. W północno-wschodniej części kraju zachmurzenie umiarkowane okresami duże, możliwe niewielkie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. na północnym wschodzie, około 19 st. w centrum, do 24 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, na północy i północnym wschodzie porywisty, północno-zachodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Początkowo możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl