Polska Wystawa Gospodarcza w Warszawie

Prezydent Andrzej Duda otworzył na pl. Piłsudskiego w Warszawie ekspozycję Polskiej Wystawy Gospodarczej. Prezentuje ona osiągnięcia polskiej gospodarki ostatniego 100-lecia

Na pl. Piłsudskiego można oglądać ekspozycję Polskiej Wystawy Gospodarczej. Nawiązuje ona do powszechnej wystawy krajowej, która powstała 90 lat temu w Poznaniu.

– Wystawę, która pokazywała dorobek 10 wtedy lat istnienia odrodzonej na powrót niepodległej Polski – powiedział Andrzej Duda.

Ekspozycja prezentuje nasze odkrycia, wynalazki, ich twórców – cały dorobek gospodarczy Polski ostatniego stulecia. Wystawa ma nie tylko uczyć, ale także propagować patriotyzm gospodarczy.

– Żeby była natchnieniem na przyszłość, żeby budowała dumę z tego, co osiągnęliśmy, z tego, co potrafimy, z tego jacy jesteśmy i co w związku z tym możemy osiągnąć – zaznaczył prezydent RP.

A w Polsce jest potencjał. Kilka dni temu agencja FTSE Russel zmieniła status Polski z rozwijającej się na rozwiniętą. W tej grupie znajduje się zaledwie 25 państw.

– Mam nadzieję, że właśnie na stulecie odzyskania niepodległości to będzie także kolejnym symbolem powodzenia w dziele realizacji budowy silnej Polski, silnego państwa, państwa, które mam nadzieję zapewni bezpieczeństwo i dostatek naszym dzieciom, naszym wnukom i kolejnym pokoleniom – mówił Andrzej Duda.

Otwarta ekspozycja to także zapowiedź wystawy, która powstanie w połowie przyszłego roku na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie.

– Mam nadzieję, że pięknie zaprezentuje się przyciągając całe rzesze zwiedzających, rodzin, bo będzie tam miejsce w zasadzie dla każdego. Będą miejsca zabaw i rozrywki dla dzieci, ale takiej rozrywki twórczej, z nowoczesnymi osiągnięciami współczesnej polskiej gospodarki – powiedział prezydent Polski.

Zwiedzający wystawę na pl. Piłsudskiego już teraz mogą m.in. zaprogramować roboty edukacyjne i wziąć udział w grze z ich wykorzystaniem. Ekspozycję można oglądać do 28 października.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl