Polska w zasięgu płytkiego niżu

Jak podaje IMGW, na zachodzie i północny Europy pogodę kształtować będą wyże znad Atlantyku i Morza Barentsa. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem niżów. Polska będzie w zasięgu płytkiego niżu z układem frontów atmosferycznych, którego ośrodek przemieści się znad Niemiec nad Pomorze. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, na północnym wschodzie burze lokalnie z gradem. Na Pomorzu początkowo deszcz o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm, lokalnie na północnym wschodzie do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 21 st. na zachodzie i północnym wschodzie do 25 st. na południu kraju. Chłodniej nad morzem i w kotlinach górskich: od 18 st. do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na wybrzeżu północny i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a na północnym wschodzie początkowo także burze. Lokalnie na zachodzie kraju mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 12 st. do 16 st., chłodniej w rejonach podgórskich: od 10 st. do 11 st. Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W całym kraju przelotne opady deszczu oraz gdzieniegdzie, głównie na północy i wschodzie, burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm na Pomorzu Zachodnim, Mazurach i Suwalszczyźnie oraz do 30 mm gdzieniegdzie na Pomorzu Wschodnim. Temperatura maksymalna od 21 st. do 25 st., nad morzem i w kotlinach górskich od 19 st. do 20 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana suma opadów w trakcie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Podczas burz wiatr w porywach do 60 km/h. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, zachodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl