fot. facebook.com

„Polska ryba na świąteczny stół”

„Polska ryba na świąteczny stół” – to nazwa akcji, w ramach której mieszkańcy Gdańska otrzymali sporą porcję śledzi. To efekt wspólnej inicjatywy Radia Maryja oraz posła Andrzeja Jaworskiego.

Polacy wiedzą co dobre. Dlatego polskich śledzi nie może zabraknąć na świątecznych stołach. Stąd akcja „Polska ryba na świąteczny stół”, szeroko nagłaśniana na antenie Radia Maryja i współorganizowana przez katolicką rozgłośnię.

– Ja się o tej akcji, inicjatywie dowiedziałam się wczoraj z Radia Maryja. Bezpośrednio mówił o tym poseł Andrzej Jaworski – powiedziała Teresa, mieszkanka Gdańska.

Choć ryby przyjechały dokładnie w południe, niektórzy, jak Pan Mieczysław, przyszli już ponad godzinę wcześniej.

 – Pogoda jest, przyszliśmy pod pomnik Walentynowicz i tak tu stoimy i czekamy z cierpliwością – powiedział Mieczysław, emeryt, były pracownik Stoczni Gdańskiej.

A jak wiadomo, cierpliwość popłaca. Do mieszkańców Gdańska i Pruszcza Gdańskiego dojechały dwie tony ryb z polskiego morza wyłowione rękoma polskich rybaków.

– Akurat mamy sezon na śledzia. Na Zalewie Wiślanym występują takie gatunki ryb jak: śledź, sandacz, węgorz, leszcz, okoń – powiedział Paweł Kozioł, rybak.

Takie bogactwo polskiego Bałtyku powinno zagościć w święta na naszych stołach, wie o tym inicjator akcji poseł Andrzej jaworski z Prawa i Sprawiedliwości.

– Tego typu akcje to jest po pierwsze promocja polskich ryb i polskich rybaków, coraz więcej na nasz rynek trafia ryb z Dalekiego Wschodu, które nie mają ani wartości odżywczych, ani nie są bezpieczne dla naszego zdrowia. Myślę, że warto też przypomnieć o tym, że mamy ludzi, którzy bardzo ciężko pracują na morzu narażając swoje zdrowie i życie – powiedział Andrzej Jaworski, poseł PiS.

 

TV Trwam News

drukuj