Polska para prezydencka zakończy dziś wizytę w Danii

Prezydent Andrzej Duda i jego małżonka zakończą dziś wizytę w Danii. Pobyt wpisuje się w przygotowania do lipcowego szczytu NATO w Warszawie oraz starania władz polskich o zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju.

Przed południem polski prezydent złoży wieniec przed pomnikiem żołnierzy duńskich poległych w operacjach pokojowych i stabilizacyjnych od 1948 r. Szef państwa polskiego wygłosi też na Uniwersytecie Kopenhaskim wykład pt. “Odliczanie przed Szczytem NATO w Warszawie: jaka jest przyszłość bezpieczeństwa europejskiego?” oraz weźmie udział w debacie.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Danii prezydent Andrzej Duda wskazał na rolę wzajemnej współpracy obu krajów.

– W tym roku jest to już trzecie spotkanie na wysokim szczeblu  władz. Chciałbym, aby zostało to odebrane jako absolutna wola intensyfikacji tych relacji, nie tylko na szczeblu współpracy biznesowej, nie tylko na tym szczeblu inwestycyjnym, ale także na szczeblu politycznym. Chcielibyśmy, żeby Dania przystąpiła z nami do kooperacji nie tylko w zakresie budowy gazociągu bałtyckiego, ale także, żeby to była inwestycja o charakterze szerszym. Nie ukrywam, że jest ona dla mnie ważna jako element pewnego strategicznego zabezpieczenia Polski i UE w kwestiach bezpieczeństwa energetycznego , a więc w istocie także i suwerenności –

Na zakończenie trzydniowej wizyty prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką spotkają się z Polonią mieszkającą w Danii. Podczas ceremonii szef polskiego państwa  wręczy odznaczenia państwowe.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl