fot. PAP/Wojtek Jargiło

Polska niesie pomoc Ukrainie oraz innym krajom z różnych regionów świata w walce z COVID-19

Polska wysyła na Ukrainę konwój z pomocą humanitarną. O szczegółach informowali dziś wspólnie ministrowie Piotr Ćwik i Paweł Jabłoński oraz Michał Kuczmierowski, prezes rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

– To jest 20 tirów, które przewiozą kilkadziesiąt tysięcy litrów środków dezynfekcyjnych, kilka milionów maseczek, rękawiczek, fartuchów, wszystkiego, co jest potrzebne do walki z koronawirusem – zaznaczył Michał Kuczmierowski.

– Pan prezydent Andrzej Duda przekaże oficjalnie 24 sierpnia podczas swojej wizyty zagranicznej sprzęt, który w bardzo dużym konwoju wyrusza na Ukrainę. Trzeba powiedzieć, że jest to bardzo mocny przejaw solidarności europejskiej, która w naszym regionie jest realizowana – mówił wiceszef Kancelarii Prezydenta RP, Piotr Ćwik.

– Polska pomoc jest obecna na całym świecie. Polska jest państwem solidarnym. Solidarność jest naszą narodową cechą. Od zawsze z tym się Polska kojarzy. To jest nasze dziedzictwo. Dzięki solidarności wywalczyliśmy wolność. Dziś dzięki solidarności pomagamy naszym partnerom, naszym przyjaciołom – podkreślił Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych.

 

TV Trwam News

drukuj