[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Polska podczas ostatnich wyborów zademonstrowała jedność narodową, głosując na wartości narodowe i chrześcijańskie

Polsce niezbędna jest jedność narodowa. Polska podczas tych wyborów tę jedność zademonstrowała, głosując na wartości narodowe i chrześcijańskie. Warto, żebyśmy wszyscy, wszyscy Polacy, to właśnie zrozumieli i wyciągnęli z tego wnioski. To nie znaczy, że we wszystkich kwestiach musimy się zgadzać politycznie, ale to znaczy, że musimy rezygnować z takiego działania, które doprowadza do rekomunizacji – powiedział w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja poseł Antoni Macierewicz, desygnowany przez prezydenta Andrzeja Dudę na funkcję marszałka seniora Sejmu IX kadencji.

Antoni Macierewicz odniósł się do decyzji byłego premiera RP, a obecnie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska o niekandydowaniu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w Polsce.

– Ta decyzja, jej trwałość, jej rzeczywisty sens, znaczenie, jest przedmiotem różnorodnych dyskusji i nie do końca jest jasne, czy ona oznacza, że naprawdę nie będzie kandydował, czy też jest tylko pewnym rodzajem wezwania do pomocy, wezwania do integracji tzw. opozycji liberalno-postkomunistycznej i nadzieją na to, że sytuacja w opinii publicznej się jeszcze zmieni, czy też rzeczywistym rozstrzygnięciem i ostatecznym odcięciem możliwości kandydowania przynajmniej w ciągu najbliższych wyborów – zaznaczył polityk.

Bardzo ciekawe jest uzasadnienie decyzji Donalda Tuska, który stwierdził, iż nie chciałby obciążać przyszłości swojego ugrupowania i wyborców, którzy musieliby podjąć decyzję co do głosowania, odpowiedzialnością, którą ponosi za negatywne zjawiska, jakie miały miejsce podczas jego rządów w Polsce – podkreślił były minister obrony narodowej.

– To, co przede wszystkim wiele osób podkreśla – chodziłoby o decyzję związaną z podwyższeniem wieku emerytalnego, bo to rzeczywiście był taki symbol antyspołecznej polityki Platformy Obywatelskiej, polityki, która uderzała w ludzi najstarszych, uderzała w najsłabszych, uderzała w ludzi zepchniętych zarówno przez wieloletnie rządy komunistyczne, jak i potem przez rządy liberalne, na margines, którzy raz jeszcze zostali po prostu potraktowani jak siła robocza– wskazał poseł.

Jest wiele innych kwestii, które Donald Tusk może uznać za obciążające jego i jego formację – akcentował wiceprezes PiS.

– Warto to dzisiaj przypomnieć, zwłaszcza wtedy, gdy ta formacja próbuje powrócić do kursu promującego różnorodne antywartości komunistyczne i postkomunistyczne, gdy próbuje znowu wywieszać różnokolorową, tęczową, flagę, gdy próbuje wspierać działania mające na celu zakłamanie historii Polski, zmieniać nazwy ulic, zmieniać nazwę ul. Lecha Kaczyńskiego, zmieniać nazwę ul., gen. Fieldorfa, zmieniać nazwę ul. Pułkownika Szendzielarza, krótko mówiąc – zakłamywać historię Polski, wracać do komunistycznego kształtu historii Polski i polskiej świadomości narodowej – powiedział Antoni Macierewicz.

Polska w ramach jedności narodowej musi zrezygnować z działań, które były dziedzictwem okupacji sowieckiej w Polsce – zaznaczył polityk.

– Polsce niezbędna jest jedność narodowa. Polska podczas tych wyborów tę jedność zademonstrowała, głosując na wartości narodowe i chrześcijańskie. Warto, żebyśmy wszyscy, wszyscy Polacy, to właśnie zrozumieli i wyciągnęli z tego wnioski. To nie znaczy, że we wszystkich kwestiach musimy się zgadzać politycznie, ale to znaczy, że musimy rezygnować z takiego działania, które doprowadza do rekomunizacji. Z takiego działania, które było dziedzictwem okupacji sowieckiej w Polsce i które niektórzy – być może ze względów prowokacyjnych – próbują raz jeszcze w Polsce przywołać. Mam nadzieję, wierzę w to głęboko, że większość narodu nigdy takich działań nie zaaprobuje i że ta decyzja, wyrażona w wyborach sejmowych, jest otwarciem nowej karty w historii Rzeczypospolitej Polskiej – podsumował poseł PiS.

 

radiomaryja.pl

drukuj