fot. arch

Protesty w obronie życia w Argentynie

Władze Argentyny chcą zalegalizować tzw. aborcję na życzenie. Tamtejsza Konferencja Episkopatu wzywa katolików do protestów.

Prezydent Argentyny Alberto Fernandez skierował do Kongresu projekt ustawy, który zakłada możliwość zabijania dzieci nienarodzonych do 14 tygodnia ciąży. Nowe przepisy pozwalałyby na to bez względu na powód. Tamtejsze władze twierdzą, że to jedna z metod antykoncepcji oraz łatwe rozwiązanie dla nastolatek z ubogich dzielnic.

Konferencja Episkopatu Argentyny wyraziła swój sprzeciw wobec forsowanych przepisów i wezwała tamtejszych katolików do ulicznych protestów. Słowa wsparcia dla obrońców życia wystosował także Ojciec Święty Franciszek.

„Dobrze jest postawić sobie dwa pytania: czy po to, aby rozwiązać problem, słuszne jest niszczenie czyjegoś życia? Czy słuszne jest wynajęcie zabójcy? Problem aborcji nie jest kwestią przede wszystkim religijną, ale to dotyczy etyki ludzkiej, która jest przed jakimkolwiek wyznaniem religijnym. Kraj jest dumny z takich kobiet jak Wy” – podkreślił papież Franciszek.

Do apelu Konferencji Episkopatu przyłączyły się także kościoły protestanckie.

Już dwa lata temu władze Argentyny próbowały zalegalizować tzw. aborcję na życzenie, ale bezskutecznie. Obecne przepisy zezwalają na to w dwóch przypadkach: w sytuacji gwałtu lub zagrożenia życia i zdrowia matki.

TV Trwam News

drukuj