fot. flickr.com

Polska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich staje w obronie ks. abp. Marka Jędraszewskiego

„Radykalne bezbożnictwo krzykliwie atakuje Bożą Prawdę” – napisała Polska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich im. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

List otwarty Federacji to forma solidarności i głos w obronie ks. abp. Marka Jędraszewskiego, który po imieniu nazwał zagrożenia związane z ideologią LGBT.

Rodziny katolickie wskazują, że przedstawiciele agresywnej ideologii gender zaatakowali w momencie, gdy poprawia się sytuacja Polaków i rodzin.

Inżynieria społeczna, wspierana przez międzynarodowe koncerny, stanowi narzędzie ideologii LGBT, a jej wyznawcy dążą do przemiany struktur społecznych, zmiany sposobu myślenia i wartościowania — napisał Kazimierz Kapera, prezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich.

– W sytuacji, kiedy panoszy się ta cała zaraza, która chce zniszczyć rodzinę, zniszczyć młode pokolenie i wtedy w obronie występuje ksiądz arcybiskup, postanowiliśmy bronić, ponieważ doszliśmy do wniosku, że nikt inaczej nie mógł tego lepiej wyrazić, jak ksiądz arcybiskup. Dlatego jest takie nasze stanowisko. Chodzi nam o to, żeby w naszej Ojczyźnie wiara katolicka i katolicy mieli prawa, bo jak zauważamy od jakiegoś czasu, te prawa są zabierane, niszczone są wartości. My o tych wartościach tutaj wspominamy – podkreślił Kazimierz Kapera.  

Stowarzyszenia rodzin katolickich wyraziły w liście ogromną wdzięczność księdzu arcybiskupowi za odważne, krzepiące słowa i nazywanie zła po imieniu.

Metropolita krakowski – jak czytamy w liście – dał wyraz temu, że nie może być kompromisu między ideologią LGBT a chrześcijaństwem.

RIRM

drukuj