fot. https://twitter.com/KGPSP/

Polscy strażacy z grupy HUSAR ruszają na pomoc do Turcji

Polscy strażacy pomogą Turcji w związku z silnymi trzęsieniami ziemi, które nawiedziły dziś ten kraj. Wsparcie zaoferował szef MSWiA, Mariusz Kamiński, a oferta została zaakceptowana przez stronę turecką.

https://twitter.com/Kaminski_M_/status/1622487895385821185

Na miejsce tragedii wyruszy ciężka grupa poszukiwawczo-ratownicza HUSAR złożona z 76 strażaków i 8 psów ratowniczych.

https://twitter.com/KGPSP/status/1622550948261384192

Jak poinformował rzecznik Komendanta Głównego PSP, bryg. Karol Kierzkowski, jeszcze dziś strażacy włączą się w działania poszukiwawczo-ratownicze.

Około godziny 17.00 planowany jest wylot grupy poszukiwawczo-ratowniczej HUSAR z Warszawy w kierunku Turcji. Koledzy będą włączeni do działań ratowniczych. Zaraz po przyjeździe otrzymamy informację o bieżącej sytuacji od lokalnych władz i Centrum Zarządzania Kryzysowego. Następnie zostaniemy skierowani do działań w wyznaczonych rejonach. Takie działania będziemy prowadzili przez siedem dni. Jeżeli będzie taka potrzeba, to przedłużymy naszą obecność w Turcji – mówił bryg. Karol Kierzkowski.

https://twitter.com/kwpspkrakow/status/1622538615858364418

Trzęsienia ziemi, do których doszło dziś w Turcji i Syrii, były najsilniejszymi kataklizmami w tym rejonie od stu lat.

Liczba ofiar śmiertelnych  i rannych wciąż rośnie. Według najnowszych danych w Turcji zginęło co najmniej 912 osób, a rannych zostało przynajmniej 5 385 osób. W Syrii ofiar śmiertelnych jest blisko 500 a około 1 500 osób jest rannych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl