Polscy producenci uzbrojenia na targach w Kijowie

Broń strzelecką, sprzęt optyczny i wyposażenie ochronne pokażą polscy producenci na rozpoczynających się w środę w Kijowie międzynarodowych targach „Arms and Security”.

Fabryka Broni jedzie na targi z wyrobami, które są oparte na systemach znanych Ukraińcom i możliwe do wprowadzenia z marszu do swojej armii, bez większych szkoleń i zmian logistycznych.

– To, co mamy w ofercie, to karabinki Beryl, Mini-Beryl, pistolety maszynowe PM – to, czego polska armia używa od ponad 10 lat i było wykorzystywane w Iraku i Afganistanie – powiedział prezes radomskiej Fabryki Broni Tomasz Nita.

Nita podkreślił, że Fabryka Broni prowadziła już wcześniej rozmowy z Ukraińcami. Teraz jest specyficzna sytuacja, liczymy, że nasz sprzęt zainteresuje ich ze względu na natowski kaliber i na potrzeby ukraińskiej armii – dodał.

Jak powiedziała rzeczniczka Polskiego Holdingu Obronnego Monika Koniecko, na targach zaprezentują się też wchodzące w skład PHO Przemysłowe Centrum Optyki, które pokażą gogle noktowizyjne i celownik, ze swoją ofertą jedzie także Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol – producent m. in. kamizelek kuloodpornych i hełmów.

W organizacji polskiej wystawy na targach uczestniczy Polska Izba Producentów na Rzecz Obronności Kraju.

 

PAP/RIRM

drukuj