fot. Zespół Prasowy CBŚP

Polscy i czescy funkcjonariusze przechwycili 6 mln papierosów ukrytych w transporcie buraków

Dzięki informacjom CBŚP i KAS czeskie służby celne przejęły transport nielegalnych wyrobów tytoniowych na autostradzie D2 w kierunku Brna. „Przykrywkę” dla papierosów stanowił transport buraków. Samochodem ciężarowym kierował Polak, który został zatrzymany przez czeskich funkcjonariuszy. Wartość zabezpieczonych papierosów wynosi ponad 38 mln koron czeskich, czyli blisko 7 milionów złotych.

 

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej dotarli do informacji mówiących o tym, że przez terytorium Republiki Czeskiej może przejeżdżać transport z nieopodatkowanymi papierosami. Polscy funkcjonariusze przekazali informacje czeskiej służbie celnej. Samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych jechał autostradą D2 ze Słowacji w kierunku Brna i został skontrolowany przez czeskich celników. Okazało się, że samochodem kieruje obywatel Polski, który poinformował, że przewozi warzywa ze Słowacji do Niemiec.

Funkcjonariusze z Urzędu Celnego Kraju Południowomorawskiego stwierdzili po otwarciu naczepy, że przestrzeń ładunkowa wypełniona jest paletami, na których umieszczono buraki jako „przykrywkę” dla kartonów z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Okazało się, że na naczepie znajdowało się 6 milionów nielegalnych papierosów ze znakami towarowymi znanej zagranicznej marki tytoniowej. Kierowca został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut wewnątrzwspólnotowej dostawy papierosów bez znaków akcyzy. Polakowi grozi wysoka kara finansowa i do 3 lat więzienia.

Wartość zabezpieczonych papierosów wynosi ponad 38 mln koron czeskich, czyli blisko 7 milionów złotych.

Zespół Prasowy CBŚP/radiomaryja.pl/JG

drukuj