W Polsce może wrócić śnieg

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże związane z ośrodkami znad: Rosji, Morza Egejskiego, Hiszpanii i Grenlandii; jedynie rejon Skandynawii, Wysp Brytyjskich oraz częściowo Europę środkową obejmie swym zasięgiem wyż znad Szwecji.

Polska znajdzie się w zasięgu wspomnianego wyżu. Z północnego wschodu będzie napływać bardzo chłodne powietrze arktyczne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, zwłaszcza w górach i nad morzem. Na wybrzeżu opady okresami o natężeniu umiarkowanym, miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm. Temperatura maksymalna od -5 st. na północnym wschodzie do 0 st., 1 st. na zachodzie oraz na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, z kierunków północnych. Na wybrzeżu wiatr powodować może zawieje śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek na północy kraju oraz miejscami na wschodzie i południu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady śniegu. Na wybrzeżu opady okresami o natężeniu umiarkowanym, przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 8 cm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -11 st. na południowym wschodzie do -8 st., -6 st. na przeważającym obszarze kraju i do -4 st., -2 st. na wybrzeżu. W rejonach podgórskich lokalnie spadek temperatury do -15 st. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, na wschodzie oraz na północy słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu wiatr powodować może zawieje śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl