W Polsce kolejny deszczowy dzień

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, Skandynawia, Wyspy Brytyjskie oraz częściowo Europa zachodnia będą pod wpływem rozległego wyżu znad Rosji. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą układy niskiego ciśnienia.

Polska pozostanie pod wpływem płytkiego niżu z ośrodkiem nad Niemcami i związanego z nim frontu atmosferycznego. Z południa napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże z opadami deszczu. Prognozowana suma opadów miejscami od 10 mm do 15 mm. W zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady deszczu. Wysoko w Tatrach opady śniegu i prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Rano lokalne mgły, stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna od 7 do 11 st., chłodniej na północnym wschodzie Polski, lokalnie 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

W nocy z piątku na sobotę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z lokalnymi większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady deszczu. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i opady deszczu. Prognozowana suma opadów miejscami do 15 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu i prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Temperatura minimalna przeważnie od 3 do 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

PAP/RIRM

drukuj