fot. PAP/Marcin Obara

Politycy PiS: dla rządu D. Tuska Rosja była partnerem do współpracy głównie w obszarze energetyki

Minister rozwoju, Waldemar Buda, oraz poseł Radosław Fogiel, przedstawili na konferencji prasowej oficjalne dokumenty, które potwierdzają zbliżenie z Moskwą. 

Rzecznik PiS-u, Radosław Fogiel, zwrócił uwagę, że dziś prowadzona jest kampania manipulacyjna, „przefarbowania”, której twórcą i głównym aktorem jest przewodniczący PO.

Parlamentarzysta powiedział, że wiele decyzji rządu Donalda Tuska było korzystnych dla Rosjan.

Przez praktycznie cały czas funkcjonowania rządu Donalda Tuska on ze swoimi współpracownikami widzieli w Rosjanach partnera do współpracy energetycznej, partnera do inwestycji. Decyzje, które były podejmowane niezależnie od tego, jak ktokolwiek dzisiaj rysuje ich intencje, faktycznie, obiektywnie były decyzjami korzystnymi dla strony rosyjskiej – mówił rzecznik PiS.

Radosław Fogiel dodał, że opowieści o antyrosyjskiej postawie Donalda Tuska nie mają podstaw. Parlamentarzysta wezwał także przewodniczącego PO do przeprosin.

Donald Tusk podczas uroczystości rozdania nagród M100 Media Award w Poczdamie wygłosił laudację na cześć narodu ukraińskiego.

Szef PO mówił o sobie: „Mieliśmy rację, kiedy ostrzegaliśmy przed fatalnymi geopolitycznymi konsekwencjami Nord Stream 2”.

Tusk stwierdził, że w 2014 roku przekonywał m.in. do Europejskiej Unii Energetycznej, która mogła uniezależnić Europę od dyktatu gazowego Rosji.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl