Policjanci apelują: uważaj, co podpisujesz

Co jakiś czas na policję zgłaszają się osoby, które zostały oszukane podczas zawierania umów. Pamiętajmy, że jeden nieświadomie złożony podpis może być przyczyną wielu problemów. Seniorów ostrzegamy też przed złodziejami podającymi się za pracowników wodociągów.

Już nie tylko „na wnuczka”, czy „policjanta”. Oszuści podają się też za pracowników wodociągów. Niedawno ich ofiarą padł 90-letni mieszkaniec Rawicza. Schemat działania oszustów polega na wmówieniu ofierze, że doszło do awarii. W momencie kiedy jeden z mężczyzn pomaga w napełnieniu naczyń wodą, drugi kradnie wartościowe przedmioty.

– Zorientował się, że najprawdopodobniej jest coś nie tak, kiedy wszedł do dużego pokoju i zauważył, że jest otwarta szafa. Wtedy zorientował się, że został okradziony. Wybiegł nawet na klatkę, zaczął krzyczeć – mówi Beata Jarczewska z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Oszuści zbiegli. Nadal są poszukiwani. Tymczasem wielkopolscy policjanci ostrzegają przed beztroskim podpisywaniem umów. Apel policjantów skierowany jest przede wszystkim do seniorów. Umowy mogą dotyczyć dostawców gazu, energii czy operatora telefonu.

– Jeżeli podczas rozmowy z taką osobą pojawia się argument, że oferta, którą on nam oferuje, ma charakter czasowy, jeżeli się bardzo szybko nie zdecydujemy, to stracimy bardzo dobrą okazję, to w 99 proc. będzie oznaczało, że ta umowa jest dla nas niekorzystna – ostrzega Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu.

Ostatnio na niekorzystną umowę dotyczącą usług telekomunikacyjnych naciągnięto 80 -letnią kobietę z Gniezna. Sprawę do prokuratury zgłosił jej syn.

– Twierdząc, że podpisała ona niekorzystną umowę dotyczącą usług jednej z firm. Firma ta wykorzystała chorobę jego matki do podpisania tej umowy – mówi Anna Osińska KPP w Gnieźnie.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z gnieźnieńskiego Wydziału Kryminalnego.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl