fot. pixabay.com

Policja radzi, jak odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie na czas wakacyjnych wyjazdów

Wakacyjne wyjazdy mogą być okazją dla złodziei, którzy skorzystają z naszej nieobecności. Dlatego Policja radzi, by odpowiednio zabezpieczyć naszą nieruchomość.

Podinspektor Marcin Zimoń z Komendy Stołecznej Policji zaleca, by o pomoc poprosić sąsiadów.

Jeżeli ktoś ma sprawdzonego, zaprzyjaźnionego sąsiada jest to nieoceniona pomoc, jeśli chodzi o ochronę naszych dóbr. Jeżeli planujemy wyjazd, warto porozmawiać z zaprzyjaźnionym sąsiadem, żeby przyjrzał się, czy ktoś obcy  nie kręci się koło naszego domu, czy w skrzynce na listy nie zalegają ulotki, inne materiały promocyjne. Jeżeli ktoś nie odbiera korespondencji ze skrzynki, to zapewne go nie ma w domu – powiedział podinsp. Marcin Zimoń.

Przed wyjazdem sprawdźmy zamki, okna, warto wyłączyć niepotrzebne urządzenia, a cenne rzeczy oddać komuś zaufanemu.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl