fot. pixabay.com

„Polak za granicą” – źródło informacji w podróży

„Polak za granicą” to nowa aplikacja mobilna, która ma ułatwić podróżowanie. Jej funkcje zaprezentował podczas briefingu prasowego wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk.

         

[„Polak za granicą”]  to niezbędnik w podróży. Podpowie, co zrobić w razie kłopotów podczas wyjazdu oraz jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w różnych zakątkach świata.

To ważne szczególnie w dobie pandemii, ponieważ aplikacja pozwoli na sprawdzenie aktualnych obostrzeń epidemicznych w danym kraju – np. czy zaszczepienie zwalnia nas z kwarantanny oraz czy kraj ten honoruje certyfikat covidowy.

Informacje są na bieżąco aktualizowane.

– To jest możliwość zlokalizowania odpowiedniej placówki, do której chcemy się udać w celu nawiązania kontaktu w jakichś kłopotach i nieprzyjemnościach, które nas spotykają. Nie tylko konsulaty, placówki dyplomatyczne, ich adresy, ale to także możliwość połączenia się z danym numerem dzięki aplikacji. Co ważne – jest mapa, na której oznaczone są placówki. Zwracam uwagę, że są tam też informacje o aktualnych ograniczeniach lub ich braku dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych – tłumaczył  Piotr Wawrzyk.

W aplikacji także podstawowe informacje dot. obyczajów oraz dogodnych sposobów przemieszczania się. Aplikację można pobrać na telefony komórkowe z największych sklepów mobilnych – GooglePlay oraz AppStore.

Więcej informacji o aplikacji mobilnej „Polak za granicą” można znaleźć [tutaj] 

RIRM

drukuj