Polacy zaistnieją na trudnym irańskim rynku?

Jak donosi „Puls Biznesu”, Polacy chcą zaistnieć na trudnym irańskim rynku. Umożliwia to zniesienie międzynarodowych sankcji wobec tego kraju. Możliwości na nowym rynku chcą wykorzystać polscy przedsiębiorcy, którzy rozwijają tam sieć swoich kontaktów.

Polscy przedsiębiorcy nawiązują coraz szersze kontakty i chcą wykorzystać szansę na nowym polu. W Iranie w wielu obszarach biznes dopiero się rozwija.

Poseł Adam Abramowicz, przewodniczący Parlamentarny Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, podkreśla, że nawiązanie współpracy z Iranem to ogromna szansa.

– Jest to rynek ogromny, stabilny i wypłacalny. Mamy tam dobre kontakty z Persami, a więc wszystkie dane wskazują, że możemy osiągnąć tam sukces. Rząd uruchomił ostatnio ubezpieczenia kredytów eksportowych do Iranu. Teraz kolej na polskich przedsiębiorców, którzy będą tam swoje produkty sprzedawać. Już handlujemy artykułami spożywczymi. Jest ogromna szansa na mleko, a także na nasze artykuły technologicznie zaawansowane jak pociągi, tramwaje. Mamy szansę – działajmy. Rząd na pewno będzie pomagał w tym zakresie polskim przedsiębiorcom – mówi Abramowicz.

Poseł Abramowicz zwrócił uwagę, że rynek irański zaczynają również dostrzegać polscy transportowcy. W maju z misją do Polski przyjeżdżają irańscy przedstawiciele przewoźników.

Na początku tego roku, Stany Zjednoczone i Unia Europejska zniosły sankcje gospodarcze i finansowe nałożone na Iran w związku z jego programem atomowym .

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl