Polacy nie chcą GMO. Nie ustają protesty

Nie ustają protesty przeciwko uchwalonej przez Sejm ustawie o nasiennictwie, która dopuszcza w naszym kraju uprawę roślin genetycznie modyfikowanych.

Kolejna manifestacja rozpocznie się dziś o godzinie 13.00. Protestujący najpierw zbiorą się pod budynkiem Senatu, skąd przejdą pod Pałac Prezydencki i tam pozostaną do godziny 15.00.

O zagrożeniach związanych z forsowaną w Parlamencie ustawą mówi Przewodnicząca Stowarzyszenia Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi „Ekoland”, Danuta Pilarska.

– To co zostało napisane w Sejmie w ustawie o nasiennictwie, można powiedzieć, że Polska w gorszym stanie – nie będzie nigdy. Ustawa  o nasiennictwie otwiera się na uprawy roślin genetycznie modyfikowanych, na rejestrację tych roślin – tego siewu. Do tego jeszcze, co jest bardzo ważne, nie musi być oznakowane, że nasiona są genetycznie modyfikowane. Jeżeli to uwolnimy do środowiska, to nie ma żadnej możliwości tego wyczyścić z pola i powiedzieć, że to tylko zrobiliśmy na rok, a na drugi będzie już dobrze – powiedziała Danuta Pilarska.

Senat ma się zająć procedowaną ustawą podczas zaczynającego się dziś dwudniowego posiedzenia. Senacka Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi rekomenduje wysokiej izbie przyjęcie ustawy bez poprawek. Mniejszość komisji wnosi o odrzucenie dokumentu.

Jednak jak zaznacza Danuta Pilarska, jedynym wyjściem w tej sytuacji jest veto prezydenckie.

– Trzeba do skutku protestować, bo nie można podarować tego, co się akurat w tej chwili dzieje – ostatnia szansa jest u prezydenta. Pod Pałacem Prezydenckim będziemy protestować i cały czas prosić o to, żeby prezydent  w tym kształcie – ustawę o nasiennictwie zawetował. Bo jeżeli w debacie wyszło, że 95 % społeczeństwa tego nie chce – to niech prezydent wysłucha głosu społeczeństwa – powiedziała Danuta Pilarska.

 

RIRM

 

* * *

 

Związek Zawodowy Rolników
Ekologicznych
św. Franciszka z Asyżu
Prezes Danuta Pilarska
89-200 Szubin ul. Jana Pawła II 2

Szubin 2012-11-27

 

 

Komunikat

Informujemy, że Związek Zawodowy Rolników Ekologicznych św. Franciszka z Asyżu będzie uczestniczył w środę, 28 listopada, w demonstracji pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Początek godz. 13.00.

Zapraszamy Państwa do spotkania się z nami przed protestem.

Nasza dezaprobata jest związana z działaniami legalizującym GMO w Polsce, co jest związane z decyzjami podjętymi przez Sejm RP w dniu 8 listopada 2012 roku.

Jesteśmy za wprowadzeniem w Polsce zapisów prawnych zakazujących

– uprawy roślin modyfikowanych genetycznie

– obrotu materiałem nasiennym  zawierającym GMO

– rejestracji  materiału nasiennego GMO.

Biuro prasowe ZZRE św. Franciszka z Asyżu

Szczegóły Danuta Pilarska

Tel. 668527624, e-mail: [email protected]

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl