fot. Paweł Palembas

Pogodny początek jesieni w całej Polsce

Skandynawia, Europa Wschodnia i częściowo Środkowa znajdą się w zasięgu wyżu znad Bałtyku, nad Półwyspem Iberyjskim oraz Francją rozbuduje się słaby klin Wyżu Azorskiego, natomiast pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem niżów z układami frontów.

Południowy zachód Polski pozostawać będzie w zasięgu zatoki związanej z głębokim niżem znad Atlantyku, na pozostałym obszarze kraju oddziaływać będzie klin wyżu znad Morza Bałtyckiego. Z północnego wschodu na południowy zachód bardzo wolno przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w dość ciepłej masie powietrza polarnego, jedynie na północnym wschodzie, za frontem chłodnym, napłynie chłodniejsze powietrze z północy.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie nieznacznie rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m, w rejonie występowania mgieł możliwe początkowo zachmurzenie duże. Po południu na krańcach południowych, zwłaszcza w Tatrach i Beskidzie Śląskim, wzrost zachmurzenia do dużego i wieczorem możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 st. na północnym wschodzie do 20 st. w centrum i 23 st. na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. W Tatrach zachmurzenie okresami duże z możliwością słabego deszczu. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m, a w kotlinach sudeckich do 100 m. W rejonie występowania mgieł możliwy wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna od 2 st., 3 st. na wschodzie i terenach podgórskich do 5 st., 6 st. w centrum kraju i 10 st., 11 st. nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl