Pogoda zadba o lany poniedziałek

Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz Wyspy Brytyjskie będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu oddziaływania układów niskiego ciśnienia.

Pogodę w Polsce zachodniej kształtować będzie front okluzji, związany z wypełniającym się niżem znad Danii. W pozostałej część kraju rozbudowywać się będzie klin związany z wyżem znad Morza Norweskiego i Skandynawii. Z północy napłynie zimne, arktyczne powietrze.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1004 hPa, będzie ulegać wahaniom z tendencją wzrostową.

W poniedziałek na zachodzie i południu kraju zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu, a na północnym zachodzie także śniegu z deszczem, rano lokalnie śniegu. Możliwe lokalne burze. W górach opady śniegu i tam miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego i miejscami słabe przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura maksymalna przeważnie od 7 st. do 11 st., tylko lokalnie na północy nieco chłodniej, 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków wschodnich.

W nocy z poniedziałku na wtorek na zachodzie i południu kraju zachmurzenie przeważnie duże z opadami deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu i tam miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Na wybrzeżu wschodnim możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna przeważnie od -2 st. do 2 st., tylko na północnym wschodzie chłodniej, lokalnie do -5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem chwilami porywisty, przeważnie północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl