fot. PAP/Darek Delmanowicz

Podlaskie. Dziesięciu nielegalnych imigrantów w 5-osobowym fiacie

Dziesięciu Wietnamczyków próbowano nielegalnie wwieźć do Polski z Litwy w pięcioosobowym samochodzie. Próbę udaremniła Straż Graniczna w Suwałkach. W piątek cudzoziemcy zostali przekazani stronie litewskiej, kierowcy grozi proces.

Jak poinformowała PAP mjr Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku, samochód – na litewskich numerach rejestracyjnych – został zatrzymany do kontroli w Suwałkach.

Okazało się, że podróżuje nim dziesięciu Wietnamczyków i kierowca, który jest narodowości czeczeńskiej. W fiacie stilo, aucie na pięć osób, w bagażniku jechały trzy osoby, sześć kolejnych na tylnych siedzeniach, a ostatnia – obok kierowcy.

Cudzoziemcy nie mieli dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce.

„Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza obywatele Wietnamu dziś rano zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji” – poinformowała mjr Zdanowicz.

Dodała, że 45-letniemu kierowcy grozi proces za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy i kara do 8 lat więzienia.

W tym roku w województwie podlaskim Straż Graniczna zatrzymała podczas prób nielegalnego wjazdu do Polski 18 imigrantów. W całym ubiegłym – 113 osób.

PAP/RIRM

drukuj