fot. twitter.com

Podlaskie: 50 tys. zł na remont świetlic dla gmin, w których będzie największa frekwencja w II turze

Zarząd województwa podlaskiego zachęca mieszkańców do wzięcia udziału w II turze wyborów prezydenckich. 10 gmin z najwyższą frekwencją ma szansę otrzymać po 50 tys. zł na remont lub wyposażenie świetlic.

Druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca. Swój głos będzie można oddać na jednego z dwóch kandydatów: Andrzeja Dudę lub Rafała Trzaskowskiego.

Przed niedzielnymi wyborami zarząd województwa podlaskiego zorganizował akcję profrekwencyjną „Puchar gmin”, w ramach której 10 gmin z najwyższą procentowo frekwencją ma szansę otrzymać pieniądze na świetlice na swoim terenie, każda z nich po 50 tys. zł.

„Wspólnie z zarządem województwa postanowiliśmy właśnie w taki sposób zachęcić mieszkańców regionu, by jeszcze liczniej niż w pierwszej turze, wzięli udział w głosowaniu. To bardzo ważne, aby w najbliższą niedzielę jak najwięcej osób skorzystało ze swojego obywatelskiego prawa i wspólnie wybrało Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej” – powiedział marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Akcja ma formę konkursu, a pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu województwa. Po wyborach gminy z najwyższą frekwencją muszą złożyć dokumenty do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego wraz z wnioskiem, na jakie działania zostaną przeznaczone pieniądze. Wnioski zostaną ocenione pod względem formalnym i merytorycznym, a wyboru dokona komisja konkursowa.

Akcje profrekwencyjne organizowane są też w poszczególnych miastach w regionie. Swoją kampanię profrekwencyjną zorganizował też Białystok. W ramach niej organizuje konkurs fotograficzny „12 smartfonów na 12 lipca”. Skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców, którzy mają zrobić zdjęcie związane z udziałem w II turze wyborów. Miasto na zdjęcia czeka do 15 lipca, najciekawsze wybierze komisja konkursowa.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl