By James Gathany - Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1860142

Podkarpackie: Tarnobrzeg rozpoczyna walkę z komarami

Tarnobrzeskie Wodociągi, którym władze miasta poleciły załatwienie sprawy, sięgają po sprawdzony sposób, czyli chemiczne odkomarzanie terenów zielonych. To nie będzie przekomarzanie się z komarami – dwoma opryskami rozpocznie się w Tarnobrzegu walka z tymi krwiopijcami.

Tarnobrzeskie Wodociągi są do tej akcji dobrze przygotowane. Już w kwietniu spółka kupiła preparaty potrzebne do odkomarzania, a pracownicy sprawdzili sprzęt. Opryskami zostanie objętych 975 ha miasta oraz 3 tys. 600 metrów linii brzegowej Jeziora Tarnobrzeskiego.

Pierwsze opryski odbyły się w czwartkowy wieczór. Rozpoczęły się po godz. 20.00.

„Żeby były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i nie szkodziły pożytecznym owadom, np. pszczołom” – tłumaczył Witold Wiśniewski, prezes Tarnobrzeskich Wodociągów.

Na pierwszy ogień poszedł obszar 10 osiedli, okolice Jeziora Tarnobrzeskiego oraz tereny rekreacyjne, skarpa Wiślana i park. Preparat zostanie rozpylony również w 4 ogrodach działkowych.

Kolejne opryski zostały przeprowadzone w piątek, także po zachodzie słońca.

Tegoroczne odkomarzanie potrwa do końca września. Działkowcy nie powinni martwić się o swoje uprawy, ale producent preparatu na komary zaleca dokładne wymycie owoców i warzyw przed spożyciem.

Miasto zarezerwowało na tę akcję 100 tys. złotych. Jeśli prowadzone są opryski, ratusz przelewa na konto spółki 20 tys. złotych, a jeśli nie – płaci tylko za gotowość – 200 złotych.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl