Podkarpackie: Lucjusz Nadbereżny z PiS ponownie prezydentem Stalowej Woli

33-letni Lucjusz Nadbereżny z PiS ponownie został prezydentem Stalowej Woli (Podkarpackie) – wynika z cząstkowych danych spływających z obwodowych komisji wyborczych. W pierwszej turze pokonał on 50-letniego Andrzeja Szymonika z KWW Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego.

Na podstawie danych z 33 na 36 obwodów Nadbereżny otrzymał 73 proc. głosów. Na podstawie tych samych danych, PiS w Stalowej Woli może wprowadzić 15 radnych w 23-osobowej radzie.

Lucjusz Nadbereżny, który jest prezydentem Stalowej Woli od 2014 roku, ukończył politologię na UMCS w Lublinie oraz prawo na filii KUL w Stalowej Woli. Członkiem PiS jest od 2006 roku. Zanim został wybrany prezydentem Stalowej Woli, pracował jako dyrektor departamentu w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie. Wcześniej był m.in. dyrektorem WORD w Tarnobrzegu. Przez dwie kadencje w latach 2006-2014 był radnym miejskim w Stalowej Woli. Od października 2015 roku jest członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. Żonaty, ma dwóch synów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl