fot. https://twitter.com/PremierRP

Pod patronatem premiera powołano Warsaw Health Innovation Hub

Warsaw Health Innovation Hub to nowopowstała inicjatywa, którą wspiera rząd Mateusza Morawieckiego. Hub to wspólny projekt Agencji Badań Medycznych i globalnych firm farmaceutycznych oraz pierwsza tego typu inicjatywa w Europie Centralnej. We współpracy połączy się sektor publiczny z biznesem.

Celem jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań medycznych, technologicznych i prawnych na rzecz poprawy zdrowia pacjentów oraz zwiększenia wydajności polskiego systemu ochrony zdrowia. To przełomowy krok, jeśli chodzi o rozwój polskiej biotechnologii – podkreślił dr hab. Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych.

– Jestem przekonany, że dzięki współpracy strony publicznej i poparciu rządu, a przede wszystkim dzięki temu, że udało się zaprosić do współpracy najbardziej innowacyjne polskie i międzynarodowe firmy farmaceutyczne, będziemy w stanie rozwiązywać najbardziej palące problemy polskiego systemu ochrony zdrowia, inwestować w niego, aby innowacje przekładały się na zdrowie pacjentów. Jestem pewien, że dzięki naszym wspólnym wysiłkom i wspólnym interesom będziemy w stanie budować potencjał polskiej innowacyjnej biotechnologii i nauk medycznych – dodał dr hab. Radosław Sierpiński.

W ramach inicjatywy obok Agencji Badań Medycznych współpracować będą takie firmy, jak Microsoft, AstraZeneca, Polpharma czy Roche.

Kolejnym krokiem w rozwoju Warsaw Health Innovation Hub będzie pierwsze spotkanie Rady, którą powołuję Prezes ABM.

RIRM

drukuj