PO chce odwołania posła PiS

Posłowie PO chcą odwołania posła Bartosza Kownackiego z funkcji przewodniczącego podkomisji ds. ogródków działkowych. Pismo w tej sprawie wpłynęło wczoraj do Komisji Infrastruktury.

Politycy PO, którzy podpisali się pod wnioskiem dążą do destabilizacji prac komisji w sprawie ustawy, która byłaby dobra dla działkowców – mówi poseł Bartosz Kownacki.

Odczytujemy to zachowanie jako akt wrogi mający na celu destabilizację sytuacji, która wydawało się, że została troszeczkę uspokojona  deklaracjami pana premiera Tuska. Wydawało się, że będziemy mogli przejść do merytorycznych prac nad projektem ustawy, zajmować się konkretnymi przepisami, tak, żeby końcem lipca tę ustawę uchwalić w kształcie dobrym dla działkowców. Widać, że te działania, chęć jak najprawdopodobniej pozyskania przewodniczącego z ramienia PO, który pokierowałby pracami tak, żeby nie były realizowane interesy działkowców, ale tych, których Platforma broni. Uznaliśmy, że w tej sytuacji nie możemy na to pozwolić. Będziemy próbowali bronić tego stanowiska i niestety, ale najbliższe posiedzenie komisji przełożymy na inny termin, taki żeby posłowie mogli spokojnie przemyśleć ten wniosek, zastanowić się nad rzeczywistymi intencjami Platformy Obywatelskiej – akcentuje poseł Bartosz Kownacki.

Wniosek zostanie poddany pod głosowanie w przyszłym tygodniu. Wtedy to nie ma posiedzenia Sejmu, a zatem posłowie będą mogli uczestniczyć w pracach komisji.

Poseł Bartosz Kownacki zwraca jednak uwagę, że mimo tego, iż premier deklarował chęć współpracy w sprawie ogródków działkowych, to do dziś tej współpracy ze strony Platformy nie ma.

Trzeba powiedzieć wprost, że to oznacza tyle iż PO chce, zdestabilizować prace, zawładnąć komisją, chce mieć możliwość przeforsowania swoich przepisów. Premier Tusk w ładnych słowach mówił, że popiera projekt obywatelski. Ten projekt nawet został poparty przez posłów PO, ale diabeł tkwi w szczegółach. Przecież każdy przepis można tak zniekształcić, tak zmienić żeby np. deweloperom zagwarantować możliwość przyjmowania ogródków działkowych, przyjmowania tych działek, budowania w tych miejscach bloków, centrów handlowych czy hoteli. W związku z tym, niestety będziemy musieli doprowadzić do konfrontacji kiedy PO będzie musiała jasno powiedzieć po której jest stronie. Mimo tego, że premier Tusk deklarował wolę współpracy; tej współpracy ze strony Platformy nie ma – podkreśla poseł Bartosz Kownacki.

Wypowiedź posła Bartosz Kownackiego:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl