fot. PAP/Mateusz Marek

PO będzie interweniować w Strasburgu w sprawie polskich wyborów parlamentarnych

Platforma Obywatelska będzie interweniować w Strasburgu w sprawie polskich wyborów parlamentarnych. Lider PO Grzegorz Schetyna oraz senator Aleksander Pociej mają dzisiaj rozmawiać w Radzie Europy na temat międzynarodowej kontroli oceny wyników głosowania.

Politycy PO mają spotkać się z sekretarz generalną Rady Europy oraz z przewodniczącą Zgromadzenia Parlamentarnego Rady. To kolejny krok, jaki PO wykonuje po złożeniu protestów wyborczych do Sądu Najwyższego.

Cała sprawa pokazuje, że Koalicja Obywatelska i partie opozycyjne chcą z Senatu uczynić front walki z rządem – ocenił politolog Marcin Krzyżanowski.

– Powyborcze wypowiedzi polityków opozycji pokazują, że nie przemyśleli tej lekcji, którą dali im wyborcy i w dalszym ciągu będą się koncentrować na utrudnianiu prac rządu. Nie w sposób merytoryczny, ale w sposób daleko odbiegający od roli merytorycznej opozycji – poprzez szukanie awantury, sensacji i robienie zamieszania – podkreślił Marcin Krzyżanowski.

PiS złożył do Sądu Najwyższego protesty wyborcze dotyczące wyników wyborów w sześciu okręgach w wyborach do Senatu. Także Koalicja Obywatelska złożyła w SN protesty wyborcze. Chce powtórzenia wyborów do Senatu w trzech okręgach: w Jeleniej Górze, Łomży i Pabianicach, gdzie wygrali kandydaci PiS. Grzegorz Schetyna ogłosił wczoraj, że OBWE będzie monitorować proces ponownego przeliczania głosów.

RIRM

drukuj