fot. PAP

PO atakuje kandydata PiS na prezydenta

PiS określił „absurdalnym i nieuzasadnionym” pytanie PO dotyczące wycofania kandydatury Andrzeja Dudy na prezydenta oraz zawieszenia jego członkostwa w partii.

Według Platformy Obywatelskiej powodem miałby być rzekomo nielegalny lobbing podczas procesu legislacyjnego dot. ustawy oddającej SKOK-i pod nadzór KNF.

Z kolei „Gazeta Wyborcza” napisała, że w czasie przygotowywania skargi w Pałacu Prezydenckim trzy razy był szef Krajowej Kasy SKOK Grzegorz Bierecki. Skargę do Trybunału wniósł pod koniec 2009 r. Lech Kaczyński, ale sprawą zajmował się w jego Kancelarii Andrzej Duda.

Poseł Jacek Sasin tekst pro-rządowej „Gazety Wyborczej” ocenił jako pełen insynuacji – służący kampanii Bronisława Komorowskiego.

– Nawet gdyby się okazało, że senator Bierecki przebywał w Pałacu Prezydenckim w tym czasie, kiedy była pisana skarga do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o SKOK-ach, to też nie można dopatrywać się w tym niczego zdrożnego. Zasadą obowiązującą w świecie cywilizowanym jest: Wysłuchaj drugiej strony. W tym przypadku wysłuchanie drugiej strony byłoby czymś uzasadnionym. Jeśli przygotowuje się dokument ustawy, który dotyczył kasy krajowej SKOK-ów to naturalnym stanem rzeczy jest, że prezydent chciał poznać stanowisko kasy w tej sprawie. W tekście Gazety Wyborczej zarzutów złamania prawa nie ma. Wręcz przeciwnie, napisano, że było to zgodne z prawem. Zarzuty dotyczą strony etycznej, żadnej sensacji tu się nie dopatruję, kolejna odsłona kampanii wyborczej- powiedział Jacek Sasin, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Platforma Obywatelska uważa że sprawą powinna zając się prokuratura.

RIRM

drukuj