fot. twitter.com/EpiskopatNews

Plenerowy VIII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

Pod honorowym patronatem polskiej pary prezydenckiej w Warszawie rozpocznie się dziś Plenerowy VIII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Przyświecać będzie  mu hasło ,,Warszawskie Powstanie wśród nas pozostanie”.

W tym roku zjazd w dużej mierze będzie się odbywał w przestrzeni otwartej. Uczestnicy spędzą ten czas w mniejszych grupach i rozproszeniu. Organizatorzy liczą, że mimo to wszystkim będzie towarzyszyło poczucie wspólnotowości.

Organizatorem wydarzenia jest Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Jego rzecznik Judyta Kruk podkreśla, że uczestnicy trzydniowego spotkania upamiętnią w jego trakcie 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zawsze miejsce, które wybieramy jest nieprzypadkowe i ma swój wyjątkowy charakter, tak też traktujemy lokalne środowiska, w których pojawiają się koła Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Tak się składa, że centrala związku znajduje się w tej chwili w Warszawie, dla stolicy moment Powstania Warszawskiego jest wyjątkową, historyczna chwilą, stąd obecność członków Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” wydaje się nieprzypadkowa i jest to dodatkowa wartość tego spotkania. Nasze zjazdy toczą się wokół wartości, przede wszystkim rodzinnych, ale również ta cześć historyczna nie jest nam obca – wskazuje Judyta Kruk.

Plenerowy VIII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin potrwa do 2 sierpnia. Zakończy go Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej oraz wspólne, pamiątkowe zdjęcie rodzin przed pomnikiem Powstania Warszawskiego.

RIRM

drukuj