olimpijski.pl

PKN Orlen sponsorem strategicznym PKOl przez kolejne cztery lata

PKN Orlen pozostanie sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej przez kolejne cztery lata. Koncern podał, że będzie współpracował z PKOl przynajmniej do kolejnych letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

Informując o przedłużeniu współpracy, PKN Orlen przypomniał, że jest strategicznym sponsorem PKOl od 2017 r., „zapewniając olimpijczykom długofalowe i stabilne wsparcie finansowe”.

„Decyzja o przedłużeniu współpracy sprawi, że koncern będzie współpracował z PKOl przynajmniej do kolejnych letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 r.” – podkreślono w poniedziałkowym komunikacie.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen,  zwrócił uwagę, że w ciągu ostatnich trzech lat zaangażowanie tej spółki we wsparcie polskich sportowców zwiększyło się o 100 proc. Wspomniał przy tym, że w 2020 r., pomimo pandemii koronawirusa, koncern nie zrezygnował ze wsparcia związków sportowych, klubów i zawodników, dzięki czemu mogli oni nadal trenować, aby w każdej chwili móc wrócić na sportowe areny.

„Mam satysfakcję, że przez następne cztery lata PKN Orlen pozostanie sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Warto podkreślić, że nasza postawa w trakcie pandemii ma bezpośredni wpływ na postrzeganie całego koncernu” – oświadczył Daniel Obajtek, cytowany w informacji PKN Orlen.

Dodał przy tym, że badania przeprowadzone we wrześniu ubiegłego roku przez pracownię Wavemaker wskazały, że koncern „jest marką, która zdecydowanie najmocniej kojarzy się z zaangażowaniem w pomoc w walce z pandemią”.

PKN Orlen przypomniał, że ze względu na pandemię koronawirusa Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020 zostały przełożone o rok. „To bezprecedensowa sytuacja w historii olimpizmu”.

„Zgodnie z obowiązującym planem najbliższe Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia” – informuje koncern.

Dziękując za wsparcie Andrzej Kraśnicki, prezes PKOl, ocenił, że dzięki zaangażowaniu sponsora strategicznego możliwa jest tam realizacja głównego zadania, zapewnienia Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej udziału w Igrzyskach Olimpijskich, jak zaznaczył, „najważniejszej sportowej imprezie świata”.

„PKN Orlen ma ogromny wkład w każdy olimpijski medal, budowanie narodowej dumy i wspólnoty oraz szerzenie olimpijskich wartości. Jestem przekonany, że nasza wieloaspektowa współpraca przyniesie korzyści obu stronom i razem budujemy siłę polskiego sportu” – powiedział Andrzej Kraśnicki.

PKN Orlen dodał, że „oprócz stabilnego i długofalowego” wsparcia finansowego, współpraca PKOl z koncernem „to także edukacja olimpijska, opieka nad zawodnikami, promocja postaw fair-play, czy propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia”.

PAP

drukuj