fot. twitter.com/RzecznikPiS

PiS zadowolone z decyzji prezydenta Warszawy ws. pomocy rządu

Prawo i Sprawiedliwość z zadowoleniem przyjęło decyzję prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego ws. pomocy zaproponowanej przez rząd.

Rzecznik PiS Anita Czerwińska podkreśliła, że rządowe wsparcie w związku z awarią „Czajki” jest bardzo szerokie i podejmowane są natychmiastowe działania.

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego, w którym uczestniczył m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Po nim władze stolicy podjęły decyzję o przyjęciu pomocy polegającej na zbudowaniu alternatywnego rurociągu, którym będą tłoczone ścieki. 

Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który rzeczywiście w czwartek do późnych godzin nie uważał, że sprawa jest poważna. Zaprzeczał temu i bagatelizował sytuację na konferencji prasowej. Dlatego z zadowoleniem przyjmujemy to, że zmienił zdanie i przyznał wreszcie, że sprawa jest bardzo poważna i wymaga wsparcia oraz pomocy rządu. To wsparcie jest bardzo szerokie, są podejmowane natychmiastowe działania. To przyniesie ulgę wszystkim tym, którzy niepokoili się słusznie sytuacją na Wiśle – mówiła rzecznik Anita Czerwińska.

Po przeprowadzonym na brzegu Wisły rekonesansie wojskowym zapadły już pierwsze decyzje. Jedną z części rozwiązania będzie m.in. most pontonowy.

Przypomnijmy, w wyniku awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka”, do której doszło we wtorek i w środę, do Wisły są zrzucane nieczystości. Według Ministerstwa Środowiska, do rzeki wpływa 260 tys. metrów sześc. ścieków na dobę.

RIRM

drukuj