Pierwszy dzień Wielkiego Odpustu Tuchowskiego

W Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny rozpocznie się dzisiaj Wielki Odpust Tuchowski. Wydarzenie odbywa się w roku jubileuszy: 125-lecia przybycia ojców redemptorystów do Tuchowa oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przez ponad tydzień do tuchowskiego sanktuarium licznie przybywać będą wierni. Spodziewanych jest ok. trzydziestu grup pielgrzymkowych.

Dzisiaj tradycyjnie modlić się będą strażacy i policjanci. Wcześniej przejdą z rynku miejskiego do bazyliki. W kolejnych dniach do Tuchowa przybędą m.in. żołnierze Armii Krajowej, Rycerze Kolumba, chorzy i niepełnosprawni oraz osoby konsekrowane.

Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej jest nazywane „konfesjonałem małopolski”. O. Bogusław Augustowski CSsR, kustosz sanktuarium, powiedział na antenie Radia Maryja, że już kronikarze określali to miejsce mianem „przebłagalni”.

– W tym zagubionym świecie, kiedy każdy z nas goni (…) za różnymi dobrami materialnymi, jest taki moment, żeby się zatrzymać, zastanowić się i pomyśleć o życiu. Do Tuchowa pielgrzymują ludzie, aby wysłuchać słowa Bożego, pojednać się z Bogiem, coś zmienić w swoim życiu. Wierzymy, że i w tym roku tak będzie – mówił o. Bogusław Augustowski CSsR.

W najbliższy wtorek odbędzie się także pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Mszy św. o godz. 15.00 przewodniczył będzie ks. bp Antoni Długosz. Modlitewne spotkanie poprzedzi koncert. Transmisję z Tuchowa przeprowadzi Radio Maryja. Wielki Odpust Tuchowski potrwa do 8 lipca.

Więcej o tuchowskim odpuście można przeczytać  [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl