Piechociński nowym szefem PSL

Kongres PSL wybrał Janusza Piechocińskiego na nowego prezesa PSL. Piechociński otrzymał 547 głosów; Waldemar Pawlak – 530. 

Ponieważ nie zgadzam się fundamentalnie z propozycjami Janusza Piechocińskiego, w poniedziałek złożę rezygnację ze stanowiska wicepremiera i ministra gospodarki – powiedział Waldemar Pawlak po ogłoszeniu decyzji, że nowym szefem PSL będzie Janusz Piechociński.

Nowy prezes zaapelował do Waldemara Pawlaka, by ten nie rezygnował z funkcji wicepremiera rządu. ” Polska potrzebuje naszej wspólnej aktywności” – powiedział do Pawlaka.

Janusz Piechociński zarekomendował już Adama Jarubasa na nowego przewodniczącego Rady Naczelnej partii. Zaproponował też, by Józefa Zycha wybrać prezesem honorowym PSL.

„Możemy zbudować solidarną drużynę, zespół, o którym mówił Wincenty Witos, że razem może więcej, razem damy radę” – mówił Piechociński po wyborze na prezesa ludowców.

Kongres PSL odbywa się w hali BGŻ Arena w Pruszkowie, gdzie zebrało się ponad tysiąc delegatów Stronnictwa. Władze PSL są wybierane raz na cztery lata.

Poseł Joachim Brudziński – szef komitetu wykonawczego PiS stwierdził, że współrządzenie dotychczasowego wicepremiera z PO nie spotkało się z akceptacją.

– Pozostaje pytaniem otwartym, kto jeszcze popiera premiera i ten rząd oprócz różnego rodzaju Mira, Rycha, Zbycha. Kto go popiera oprócz tych, którzy negocjują z ministrami tego rządu  na cmentarzach albo przy śmietnikach i w innych różnych dziwnych miejscach; dzięki którym to negocjacjom rosną ich fortuny. Przeciętny obywatel, a nawet rolnik i dotychczasowy zwolennik tej koalicji, będący członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego mówi – nie tej koalicji i tym ministrom. Jest to w pełni zasłużony policzek, wymierzony temu premierowi i tej ekipie- mówi poseł  Joachim Brudziński.

Poseł Arkadiusz Mularczyk nie kryje zaskoczenia z wyboru, którego dokonał kongres PSL. 

W ciągu ostatniego roku, wokół działaczy PSL miało miejsce kilka afer m.in związanych z nepotyzmem i kolesiostwem. Sądzę, że atmosfera wokół Polskiego Stronnictwa Ludowego nie jest zbyt dobra, tak więc działacze postanowili dać szansę nowemu prezesowi. Muszę powiedzieć, że jest to duże zaskoczenie, że wygrał  Janusz Piechociński. Jest to dosyć aktywny polityk, dlatego jest to nadzieja i ciekawe rozwiązanie dla tej formacji  – powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk.

Wypowiedź posła Joachima Brudzińskiego


Pobierz Pobierz

Wypowiedź posła Arkadiusza Mularczyka


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl