PGL chce przejąć spółki sektora lotniczego

Polska Grupa Lotnicza, powołana przez premiera Mateusza Morawieckiego chce przejąć spółki sektora lotniczego. Wniosek w tej sprawie wpłynął już do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.  PGL chce objąć pieczę nad trzema pomiotami. 

Chodzi o PLL LOT. Kolejny to LOTAMS. Spółka zajmuje się obsługą techniczną samolotów i należy do Agencji Rozwoju Przemysłu. Ostatni podmiot, który ma trafić pod skrzydła Polskiej Grupy Lotniczej to należący do Skarbu Państwa LS, który świadczy usługi lotniskowe. Podmioty, które wejdą do PGL, zachowają swoja tożsamość, ale będę realizować jedną wspólną strategie.

Poseł Maciej Małecki, przewodniczący sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa podkreśla, że to kolejny krok do budowy silnego sektora lotniczego.

– Rozwój przewozów lotniczych, coraz silniejsza pozycja LOT-u jest szansą dla wszystkich polskich spółek sektora lotniczego, dlatego w interesie wszystkich podmiotów, a przede wszystkim polskiej racji stanu, jest dobra koordynacja i wzajemna współpraca spółek sektora lotniczego w Polsce. Dzięki temu, zyski, które będą pojawiały się wraz ze wzrostem przewozów lotniczych, bo taka jest tendencja na świecie, w Europie szczególnie w Europie Środkowo-Wschodniej. Te zyski będą mogły zostawać w Polsce, w polskich firmach, w polskich kieszeniach. Do tej pory, niestety, znaczna część tego tortu była transferowana za granicę – podkreślił Maciej Małecki.

Polska Grupa Lotnicza została powołana na początku stycznia. Jest spółką akcyjną i należy do Skarbu Państwa. Jej zadaniem jest konsolidacja wybranych aktywów na rynku lotniczym oraz integracja całej branży.

Kapitał spółki wynosi 1,2 mld zł. Powołanie Polskiej Grupy Lotniczej wpisuje się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl