fot. PAP/EPA

Pentagon: pierwsza grupa ukraińskich żołnierzy zakończyła szkolenie na wozach bojowych Bradley

Na poligonie w bawarskim Grafenwoehr armia USA zakończyła pięciotygodniowe szkolenie pierwszych 635 ukraińskich żołnierzy w eksploatacji gąsienicowych wozów bojowych Bradley – poinformował w piątek Pentagon.

Z informacji amerykańskiego resortu obrony wynika, że szkolenie rozpoczęły tam kolejne dwa ukraińskie bataliony, a w najbliższych tygodniach w Grafenwoehr będzie szkoliła się pierwsza grupa ukraińskich żołnierzy w eksploatacji kołowych transporterów opancerzonych Stryker.

W ramach kolejnego pakietu pomocy wojskowej USA zgodziły się przekazać Ukrainie m.in. wozy bojowe Bradley i transportery opancerzone Stryker.

W Grafenwoehr i sąsiednim Vilseck stacjonuje ponad 12 tysięcy amerykańskich żołnierzy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl