Paryż. Co najmniej 18 ofiar strzelanin i wybuchów w Paryżu; są zakładnicy

W wyniku kilku strzelanin oraz wybuchów, do których doszło w piątek wieczorem w centrum oraz na północy Paryża, zmarło co najmniej 18 osób – informuje agencja AFP. Napastnicy wzięli zakładników.

Według policji zakładnicy przetrzymywani są w paryskiej sali koncertowej Bataclan. Zginęło tam już 15 osób.

Kolejne trzy osoby zginęły w wyniku wybuchu w pobliżu stadionu narodowego, na którym odbywał się mecz towarzyski piłki nożnej między francuską i niemiecką reprezentacją narodową. Prezydent Francji Francois Hollande został ewakuowany ze stadionu, skąd udał się do MSW.

Na razie nieznana jest dokładna liczba incydentów ani ich przyczyny. Policja informowała o „co najmniej trzech strzelaninach”.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl