fot. pixabay.com

Francuska marynarka wojenna przechwyciła 885 kg kokainy u wybrzeży Afryki Zachodniej

Francuska marynarka wojenna przechwyciła 885 kg kokainy przewożonej na łodzi rybackiej u wybrzeży Afryki Zachodniej – poinformowała w mediach społecznościowych francuska prefektura morska na Atlantyku. Narkotyk transportowany był z Ameryki Łacińskiej i jest możliwe, że miał trafić do Europy.

W sobotę okręt desantowy Mistral przechwycił ładunek po tym, jak Biuro ds. Zwalczania Narkotyków (OFAST) zwróciło się do marynarki wojennej o interwencję na podstawie informacji przekazanych przez brazylijskich, amerykańskich i brytyjskich partnerów – poinformowała agencja AFP.

Łódź przewożąca narkotyki opuściła Amerykę Łacińską kilka dni wcześniej, a ładunek mógł trafić do Europy – podała prefektura, która wcześniej kilkukrotnie informowała o przejęciach kilku ton narkotyków u wybrzeży Afryki.

Mistral przebywa w Zatoce Gwinejskiej w ramach misji Corymbe, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa na jednym z najbardziej niebezpiecznych szlaków morskich na świecie.

„Jest to również obszar, w którym Francja ma silne interesy gospodarcze, szczególnie w przemyśle naftowym” – dodała agencja.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl