fot. Krzysztof Gumul/KPRP

Para Prezydencka złożyła życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda złożyli życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. „Poświęcają Państwo swój czas, aby pomagać potrzebującym. Bez Państwa udziału niemożliwe byłoby przeprowadzenie wielu wspaniałych inicjatyw” – napisali.

Para prezydencka w liście opublikowanym w niedzielę na stronie Kancelarii Prezydenta podziękowali wszystkim, którzy bezinteresownie angażują się w pomoc innym. [czytaj więcej] 

„Wolontariat to wyjątkowo szlachetny wyraz troski o wspólne dobro. Poświęcają Państwo swój czas, aby pomagać potrzebującym. Bez Państwa udziału niemożliwe byłoby przeprowadzenie wielu wspaniałych inicjatyw, które niosą nadzieję, pozwalają rozwiązywać życiowe problemy i przynoszą ulgę w cierpieniu” – czytamy.

Prezydent wraz z małżonką zwrócili uwagę, że takie zaangażowanie jest ważne i cenne, zwłaszcza dziś, w czasie pandemii koronawirusa, gdy wiele osób nagle znalazło się w trudnej sytuacji.

„Dziękujemy za ten piękny gest dobroci i życzliwości” – napisali.

Para Prezydencka podkreśliła, że pomaganie innym przynosi radość.

„Doświadczamy tego sami, włączając się także w różne akcje charytatywne. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy mają taką możliwość, czują taką potrzebę i chcą podzielić się swoim czasem, aby dołączyli do wielkiego grona wolontariuszy. Cieszymy się, że jest ono coraz liczniejsze i dziękujemy tym wszystkim, którzy organizują wolontariat, dając nam możliwość służenia bliźnim w jak najlepszy sposób” – czytamy.

„Pozdrawiamy serdecznie wszystkich wolontariuszy w całej Polsce i życzymy Państwu jak największej satysfakcji z tego, co robią Państwo dla innych” – napisała Para Prezydencka.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl