Para prezydencka złożyła życzenia wszystkim tatom z okazji ich święta

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożyli życzenia tatom z okazji przypadającego w sobotę Dnia Ojca. „Życzymy ojcowskiego spełnienia, wzajemnej miłości i codziennego szczęścia” – napisali w liście zamieszczonym na stronie prezydent.pl.

Para prezydencka złożyła „wszystkim Tatom z okazji dzisiejszego święta (…) najlepsze życzenia i gratulacje”. W liście podkreślili, że „rola Ojca w życiu dziecka jest niezwykle ważna”. Tłumaczyli, że jest to „nie tylko okazywanie miłości, ale również uczenie świata oraz przekazywanie wartości”.

„To trudy i radości dnia codziennego, troska o zdrowie, edukację, zapewnienie jak najlepszych warunków oraz kształtowanie postaw życiowych” – dodali.

Prezydent i pierwsza dama wskazali, że „wychowanie wymaga wiele wysiłku, zaangażowania i poświęceń, ale jednocześnie daje radość z towarzyszenia dziecku w rozwoju, satysfakcję z jego osiągnięć i sukcesów”.

„Czasem trzeba też być przy dziecku w chwilach trudnych, wspierać w porażkach, uczyć wybaczania” – napisali.

Życzyli „wszystkim Ojcom, zarówno tych małych, jak i dorosłych już dzieci (…) bliskich więzi opartych na miłości i szacunku oraz wielu sił w pokonywaniu codziennych trudności wspólnie z najbliższymi”.

Zaznaczyli, że ojcostwo to także „niezwykła odpowiedzialność za kształtowanie młodego pokolenia Polaków”.

„Dlatego w tym wyjątkowym roku wspominamy też Ojców naszej Niepodległości, którym zawdzięczamy przetrwanie polskiej tożsamości i powrót na mapę Europy po stu dwudziestu trzech latach niewoli” – napisali prezydent z małżonką.

„Jeszcze raz życzymy ojcowskiego spełnienia, wzajemnej miłości i codziennego szczęścia” – dodali w liście [zobacz]. 

PAP/RIRM

drukuj