PAP/Andrzej Lange

Para prezydencka spotkała się z laureatami i finalistami Konkursu Chopinowskiego

Zmagania w ramach 18. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dobiegły końca. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkali się dziś w Pałacu Prezydenckim z laureatami i finalistami muzycznego wydarzenia.

Po 18 dniach zmagań najlepszych na świecie młodych pianistów zakończył się 18. Międzynarodowy Konkurs Chopinowski. W konkursie zaprezentowało się 87 pianistów z 17 krajów. Wygrał Bruce Liu z Kanady. 24-letni pianista brawurowo wykonał koncert E moll opus Jedenaste. Złoty medal wręczył Kanadyjczykowi prezydent Andrzej Duda.

To polski prezydent jest fundatorem pierwszej nagrody wynoszącej 40 tys. euro. Tuż za podium znalazł się jeden z dwóch polskich finalistów Jakub Kuszlik, który otrzymał nagrodę za najlepsze wykonanie mazurków.

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się dziś z laureatami i finalistami Konkursu Chopinowskiego w Pałacu Prezydenckim, czyli w miejscu, w którym odbył się pierwszy koncert Fryderyka Chopina. Polski mistrz miał wtedy 8 lat.

– Dziękujemy za to, że stworzyliście Państwo tak niezwykłe artystyczne wydarzenie, którego ranga i wymiar artystyczny były wyraźnie widoczne. Mamy nadzieję, że sukces w tym największym na świecie monograficznym konkursie pianistycznym pomoże Państwu w dalszej karierze, a być może otworzy jeszcze szerzej drzwi do wszystkich sal koncertowych na świecie – mówił Andrzej Duda.

Podczas uroczystości para prezydencka wręczyła laureatom i finalistom pamiątkowe prezydenckie pióra.

TV Trwam News

drukuj