fot. PAP/EPA

Papież odwołuje swój udział w uroczystościach z powodu rwy kulszowej

Z powodu ponownego ataku rwy kulszowej papież Franciszek odwołał swój udział w uroczystościach, którym miał przewodniczyć. W niedzielę nie odprawi porannej Mszy świętej. Przełożono też jego spotkanie z korpusem dyplomatycznym planowane na poniedziałek – podał Watykan.

W komunikacie przekazanym w sobotę dziennikarzom dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni napisał, że z powodu ponownego ataku rwy kulszowej Papież nie odprawi Mszy św. w Niedzielę Słowa Bożego w bazylice Świętego Piotra. W jego zastępstwie uczyni to przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji ksiądz arcybiskup Rino Fisichella. W południe Papież zwróci się natomiast do wiernych przed modlitwą Anioł Pański z biblioteki w Pałacu Apostolskim.

Następnie rzecznik dodał, że przełożone zostało tradycyjne spotkanie Franciszka z ambasadorami akredytowanymi przy Stolicy Apostolskiej, które miało odbyć się w poniedziałek. W jego trakcie co roku Papież podsumowuje wydarzenia na świecie.

Tego dnia po południu nieszpory w bazylice Świętego Pawła za Murami na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odprawi, także w zastępstwie Franciszka, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Jedności Chrześcijan ksiądz kardynał Kurt Koch – poinformowano w Watykanie.

Poprzednio dolegliwości związane z rwą kulszową zmusiły Ojca Świętego Franciszka do zmiany planów na przełomie roku.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj