fot. PAP/EPA

Papież Franciszek zwrócił uwagę na znaczenie inicjatywy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”

Ojciec św. Franciszek podkreślił, jak ważną inicjatywą jest „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Będzie on obchodzony w najbliższą niedzielę w Polsce. Papież podziękował dziś w Watykanie wszystkim za zaangażowanie w to dzieło.

Ojciec Święty, zwracając się po audiencji generalnej do Polaków, zachęcił też do zawierzania siebie Matce Najświętszej.

– Serdecznie pozdrawiam Polaków. Drodzy Bracia i Siostry, w tych dniach przeżywamy nowennę do Niepokalanej. Zawierzajmy siebie Matce Słowa Wcielonego, którą Bóg zachował od wszelkiej zmazy grzechu. Niech nas strzeże od zła i będzie znakiem niezawodnej nadziei. W przyszłą niedzielę będzie w Polsce obchodzony „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Polecam Wam to ważne dzieło i dziękuje wszystkim, którzy angażują się na rzecz sąsiadujących Kościołów w duchu braterskiej miłości. Niech Bóg Wam błogosławi – powiedział papież Franciszek.

Kolejna papieska audiencja odbyła się bez udziału wiernych w bibliotece w Pałacu Apostolskim.

Podczas katechezy Franciszek rozważał bardzo ważny wymiar modlitwy, jakim jest „błogosławieństwo”. Jak wskazał, Bóg nieustannie obdarza nim człowieka i świat.

Papież zachęcał także, by każdy z nas błogosławił bliskich i innych ludzi. Jak wyjaśnił, „błogosławieństwo posiada szczególną moc, która towarzyszy przez całe życie temu, kto je przyjmuje, i usposabia serce człowieka, by dało się Bogu przemienić”.

RIRM/TV Trwam News

drukuj