fot. flickr.com

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjął decyzję o bezterminowym przedłużeniu programu dofinansowania do zakupu samochodu osobowego

Wiceminister rodziny i polityki społecznej, Paweł Wdówik, poinformował, że program dofinansowania do zakupu samochodu osobowego będzie bezterminowy. To odpowiedź na duże zainteresowanie programem, który wchodzi w skład pakietu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność” i wspiera osoby z niepełnosprawnością.

Program samochodowy nie był realizowany przez wiele lat. Rada nadzorcza PFRON, po konsultacji z zarządem, zadecydowała o zmianach, które przekształcają go w program bezterminowy.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej, Paweł Wdówik, przypomniał, że program samochodowy został wdrożony w tym roku, a pierwszy nabór wniosków odbył się w marcu.

Program samochodowy cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem, że rada nadzorcza Funduszu – po konsultacji z zarządem – podjęła decyzję o zmianach, które przekształcają go w program bezterminowy. Przewidujemy dwukrotny nabór w ciągu roku. W każdym kolejnym roku środki będą planowane w budżecie Państwowego Funduszu Rehabilitacji, dzięki czemu mamy nadzieję wlać w serca oczekujących i składających wnioski takie przekonanie, że nawet jeśli nie dostaną samochodu w bieżącym roku, to w kolejnym naborze będą mieli taką szansę – zapowiedział Paweł Wdówik.

Prezes zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Krzysztof Michałkiewicz, poinformował o skali zainteresowania programem i wysokości przeznaczonego wsparcia.

W ramach programu zostało złożonych 5038 wniosków. Wydano 1048 decyzji o przyznaniu dofinansowana z czego podpisano już 1004 umowy na łączną kwotę 145 mln złotych – powiedział Krzysztof Michałkiewicz.

Ze wsparcia mogą skorzystać osoby, które w żadnej sytuacji i na żadnym dystansie nie są w stanie przemieszczać się bez użycia wózka inwalidzkiego oraz nie są w stanie samodzielnie przesiadać się z wózka inwalidzkiego na siedzenie samochodu i z siedzenia samochodu na wózek inwalidzki.

RIRM/TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl