fot. twitter.com

Panama: Trwają ostatnie przygotowania do ŚDM

Przygotowania do spotkania młodych widać w Panamie na każdym kroku – powiedział ks. Emil Parafiniuk. Szef Krajowego Biura Organizacji Światowych Dni Młodzieży jest już na miejscu. Jak wskazał, „wszyscy tutaj czekają na słowa papieża Franciszka, który zwróci się do młodzieży z całego świata”.

Polacy będą najliczniejszą grupą z Europy, która przybędzie do Panamy. Na wspólne świętowanie uda się 3,5 tys. pielgrzymów, 12 biskupów, m.in. prymas Polski ks. abp Wojciech Polak, 200 księży, 20 kleryków i 123 wolontariuszy.

Panama jest już gotowa do przyjęcia młodych ze wszystkich zakątków świata – powiedział ks. Emil Parafiniuk.

W metrze i wielu innych miejscach widać logo ŚDM. Oprócz tego, powoli przyjeżdża coraz więcej wolontariuszy, którzy zaczynają pomagać w komitecie. Trwają także przygotowania logistyczne. Wiele polskich grup dostało już miejsce zakwaterowania, gdzie będą mieszkali w trakcie centralnych wydarzeń. Co piękne, także diecezje są przygotowane na przyjęcie pielgrzymów na czas Dni w Diecezjach. Pielgrzymi są bardzo oczekiwani. Atmosferę ŚDM czuć coraz bardziej i ta radość już jest w tej chwili doświadczalna – zaznaczył ks. Emil Parafiniuk.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie rozpoczną się 22 stycznia. Hasłem przewodnim spotkania będą słowa Maki Bożej z Ewangelii św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”. ŚDM poprzedzą Dni w Diecezjach, które ruszą 17 stycznia w Panamie, Kostaryce i Nikaragui.

Poszczególne punkty spotkania młodych transmitować będzie Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj