Pakistan: 9 osób zabitych w ataku na kościół w Kwecie

Uzbrojeni napastnicy zaatakowali kościół metodystyczny w Kwecie na zachodzie Pakistanu. Nie żyje dziewięć osób, a około trzydziestu zostało rannych. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

W kościele podczas niedzielnych uroczystości przebywało około 400 osób. Atak rozpoczął się od zdetonowania ładunku wybuchowego tuż przy wejściu do budynku przez zamachowca- samobójcę.

– Wszyscy byliśmy w kościele, modlitwa miała się zakończyć. Wtedy usłyszeliśmy strzały i zamknęliśmy drzwi kościoła. Strzelanie trwało jakiś czas. Potem nastąpiła eksplozja, która wysadziła drzwi – mówił Adil Daniel, świadek zdarzenia.

Drugi z napastników zginął w strzelaninie z policją i nie zdążył aktywować swego ładunku. Pozostali dwaj uciekli i są obecnie poszukiwani.

Wśród dziewięciu ofiar śmiertelnych, oprócz dwóch napastników są też dwie kobiety. Łącznie trzydzieści osób odniosło obrażenia. Jak zaznaczył jeden z ratowników, służba medyczna podjęła natychmiastową interwencję.

– Miejsce, w którym doszło do ataku, jest oddalone około kilometr stąd. Już po dwóch minutach przybyliśmy na miejsce i przywieźliśmy rannych. Troje jest w stanie krytycznym. Dziewięć osób nie żyje – poinformował ratownik.

Kwet jest stolicą niespokojnej prowincji Beludżystan. Działają tam zarówno zbrojne organizacje separatystyczne, talibowie, jak i dżihadyści. Często dochodzi na tym terenie do ataków na mniejszości religijne, szczególnie na chrześcijan, którzy są dyskryminowani przez muzułmanów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl