fot. wikipedia

P. Zgorzelski: Lepiej nie wprowadzać zakazu hodowli zwierząt futerkowych, niż ponosić złe konsekwencje

Troska o zwierzęta jest piękną rzeczą, ale jeszcze piękniejszą jest troska o ludzi i taka kolejność będzie przyświecała PSL-owi – powiedział w rozmowie z reporterem TV Trwam poseł PSL Piotr Zgorzelski. Polityk odniósł się do projektu o zakazie hodowli zwierząt futerkowych w Polsce.

Sejm będzie dalej pracował nad likwidacją hodowli zwierząt futerkowych. [czytaj więcej] Zdaniem Piotra Zgorzelskiego z PSL ustawa ta wyżej stawia troskę o zwierzęta niż o ludzi, a to błąd – zaznaczył.

– Przede wszystkim trzeba będzie zadbać o ludzi, którzy utracą pracę i zainwestowali kawał swojego życia w przedsiębiorstwa o charakterze rolno-hodowlanym, a za chwilę może okazać się, że staną się bankrutami. Myślę, że to są najważniejsze sprawy, które PSL będzie podnosił. Troska o zwierzęta jest piękną rzeczą, ale jeszcze piękniejszą jest troska o ludzi i taka kolejność będzie przyświecała PSL-owi – oświadczył poseł Piotr Zgorzelski.

Wskazał, że lepszym rozwiązaniem byłoby zaniechanie wprowadzenia w życie projektu ustawy.

– Jest to projekt, który jest typową wrzutką polityczną. Nie ma nic wspólnego z zasadami gospodarowania i współistnienia, bo wywołuje także napięcia regionalne, więc lepiej tego nie wprowadzać niż ponosić złe konsekwencje – ocenił polityk PSL.

RIRM

drukuj